مستر ویندو

تولید انواع پنجره آلومینیوم و upvc (تعمیرات تخصصی)

 

تلفن ثایت

02177428024

آدرس دفتر ما

خیابان دماوند ، خیابان ابوریحان ، پلاک 44

توصیه های نگهداری پنجره های دوجداره

دسته بندی مقالات

شهرک صنعتی صفادشت ، خیابان نهم غربی ، بعد از بلوار تیر ، پلاک 160

mrwindow.ir@gmail.com

02177428024

همه روزه از ساعت 9 تا 22

توصیه های نگهداری پنجره های دوجداره
64
7 ژوئن 2022
mason

در این صفحه به بررسی توصیه های نگهداری پنجره های دوجداره می پردازیم.پنجره های یکی از مهم ترین بخش های خانه به حساب می آیند. همانگونه که برای بقیه بخش ها خانه ارزش قائل هستید باید برای پنجره نیز به همان شکل ارزش قائل شد. در این مقاله توصیه ها و نحوه نگه داری و نظافت پنجره های UPVC و نگهداری از درب و یراقالات پنجره پرداختیم با ما همراه باشید 🙂

نظافت پنجره های UPVC

مایع مخصوص تمیز کردن پنجره های UPVC و PVC در کشور ما بسیار کم یاب است و در بازار به ندرت پیدا می شود. اما به عنوان جایگزین می توان به از اسپری و جرم گیر های با غلظت پایین و یا می توان از آب و صابون استفاده کرد. (این مجموعه با داشتن این مایع مخصوص در نظافت و تمیز کردن پنجره ها کمک حال شما عزیزان است.)

توصیه می شود : سعی کنید از پارچه یا دستمال برای نظافت پنجره های جدید استفاده نکنید و بجای آن از اسفنج های که با با فناوری نانو تولید می شود استفاده کنید. این اسفنج ها در اکثر سوپرمارکت ها یافت می شود.

بعد از استفاده از شوینده و دستمال آن ، برای خشک کردن آن از یک دستمال پارچه ای بدون پرز استفاده کنید.همچنین از مصرف شوینده های قوی مانند وایتکس روی پنجره خودداری نمایید.

توصیه های نگهداری پنجره های دوجداره

نگهداری از درب و یراقالات پنجره

درباره قفل پنجره ها همانگونه که در توصیه نامه پنجره ذکر شده نیروی مورد نیاز برای قفل کردن پنجره ها 10 نیوتن است. وارد کردن نیروی اضافه به آن شاید در آن لحظه خراب نشود ولی با تکرار و گذر زمان خراب می شود.

برای بررسی محکم و ثابت بودن یراق آلات باید سه چیز را بررسی کرد که عبارت اند از : محل اتصال پیچ ها و پایداری و محکم بودن.

در صورت شل بودن و یا خراب بودن پیچ یا مهره های پنجره باید هرچه سریع تر آن را تعمیر یا تعویض کرد.

روغن کاری

اجزای مربوط به چرخ های مکانیکی باید به صورت سالیانه روغن کاری شود . این کار موجب بهبود در عملکرد یراقالات ، مانع خوردگی آن ها می شود و برای جلوگیری از خوردگی می توان از گیریس استفاده کرد.

نکته:در روغن کاری و گیریس کاری پنجر خود از روغن یار گیریس بدون اسید و غیر رزینی استفاده کنید.

باز و بست کردن پنجره

از نکات مهم درباره باز و بست کردن پنجره باید به آن توجه ویژه کرد می توان به آویزان نکردن وزن اضافه به پنجره ، از باز و ست کردن و فشار به لولای پنجره ، … خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *