مستر ویندو

تولید انواع پنجره آلومینیوم و upvc (تعمیرات تخصصی)

 

تلفن ثایت

02177428024

آدرس دفتر ما

خیابان دماوند ، خیابان ابوریحان ، پلاک 44

تعویض یراق آلات از کار افتاده و خراب

تعویض یراق آلات از کار افتاده و خراب، یراق آلات یکی از حیاتی ترین بخش های پنجره به حساب می آید. طول عمر پنجره ها به چند بخش مربوط می شود که یکی از آن ها مربوط به یراق آلات آن می شود. یکی از مشکلاتی که اغلب مردم هنگام خرید پنجره با آن مواجه می شوند جنس و نوع آلیاژ به کار رفته در پنجره می باشد. عملکرد و عمر پنجره ها بستگی به شرایط محل نیز دارد برای همین برای جلوگیری از خرابی و یا عمر قطعات آن ها باید شرایط آب و هوایی و … را در نظر گرفت. همچنین ما در این صفحه برای شما از توصیه هایی برای نگهداری پنجره های جمع آوری کردیم. در ادامه به بررسی اجزای یراق آلات نظیر اسپانیولت، قفل ها و دستگیره ها می پردازیم.

نکات مهم متخصص برای تعویض قطعات

زمانی که متخصص ها برای تعویض به محل شما می آیند به سه نکته توجه می کند. که عبارت اند از.

  • از مقاومت و سلامت شیشه مطمئن می شود . یعنی زمانی که فشار زیادی به لنگه وارد می شود آیا موجب شکسته شدن شیشه می شود.
  • مورد دیگر که باید در مرحله بعد به آن توجه کرد این است که با تعویض اسپانولیت ها و دیگر قطعات نباید رگلاژ زاماک و لولاها ها مختل شوند.
  • در آخر هم پس از تعویض قطعات باید به این که عملکرد قطعات توجه کرد که به قفل و دسته ها آسیب نزنند. مورد آخر بسیار مهم است و عمل نکردن به آن موجب بروز خسارت مالی می شود.

اسپانیولت

اسپانیولت ، یکی از بخش های یراق آلات در پنجره های دوجداره U.PVC می باشد. این دستگاه دارای چند زبانه می باشد . این دستگاه با استفاده از زبانه های که دارد از راستای پروفیل لنگه به بدنه متصل می کند. با متصل شدن کیپر لنگه به چهارچوب می چسبند. با این اتصال پنجره از نظر عایق بندی به درجه بالایی می رسد. اسپانیولت ها با اندازه های مختلف تولید می شوند که براساس اندازه پروفیل شما تنظیم می شود. اگر لنگه را باز کنید، مشاهده می کنید که سیستم قفلی آن از بالا به پایین می باشد. در ادامه به بررسی تعمیر و تعویض اسپانیولت ها می پردازیم.

قفل ها

قفل ها با استفاده درست عمر طولانی دارند و احتمال خراب و یا از کار افتادگی آن ها بسیار کم است . در صورت خرابی باید با یک متخصص در میان بگذارید. در بیشتر مواقع هنگامی که قفل ها خراب می شوند قفل جدید جایگزین آن می شود. اما این احتمال هم وجود دارد که مشکل از یراق آن باشد که در این حالت با جابه جا کردن زاماک و یا تعویض اسپانیولت قابل تعمیر می باشند.

دستگیره ها

نیروی مورد نیاز برای باز و بست کمتر از 10 نیوتن بر متر می باشد که در صورت عدم رعایت و وارد کردن فشار بیش از حد از کار می افتند. دستگیره ها در پنجره های U.PVC انواع مختلفی دارند. خرابی دستگیره در این نوع پنجره ها ، به ندرت اتفاق می افتد. و لازم به ذکر است ، استفاده از دستگیره های با کیفیت به علت طول عمر بالاتر برای مصرف کننده مقرون به صرفه خواهد بود.

مشکلات متعددی در پنجره های آلومینومی وجود دارد که میتوان به : خرد شدن مغزی دستگیره ، عدم امکان رگلاژ در سیستم لولای تک حالته و دو حالته ، عدم امکان تعویض در محل برخی یراق آلات و … اشاره کرد. ولی نکته مثبت درباره پروفیل های جدید این است که همه قطعات آن قابل تعویض می باشند.

باید به این نکته توجه نمود که دستگیره ها پس از خرابی باید سریعا تعویض شوند زیرا موجب از بین رفتن انرژی و حفظ نکردن گرما در زمستان و سرما در تابستان می شود.