مستر ویندو

تولید انواع پنجره آلومینیوم و upvc (تعمیرات تخصصی)

 

تلفن ثایت

02177428024

آدرس دفتر ما

خیابان دماوند ، خیابان ابوریحان ، پلاک 44

باز و بست پنجره

پنجره ها با حالت های مختلف باز و بست میشوند که این باز و بست به نوع یراق آلات آن ها بستگی دارد. از حالت های باز و بست می توان به لولایی ، کشویی ، فولکس واگن ، فرانسوی ، کلنگی ، آکاردئونی ، بازشو از پایین به بالا ، گیوتینی ، lift and slide ، پارالل ، اتوماتیک اشاره کرد. در ادامه به بررسی این حالت ها می پردازیم. همچنین دیگر خدمات ما به شما عزیزان در صفحه اصلی ذکر شده است.

حالت لولایی

حالت لولایی بسیار شبیه به درب ها می ماند و روی لولا سوار می شود . حرکت و باز و بست آن نیز روی لولا صورت می گیرد.

حالت کشویی

پنجره ها در حالت کشویی به صورت موازی یکدگیر قرار می گیرند و با باز کردن از هم جدا و در حالت بست پشت یکدیگر جمع می شوند که بوسیله غلطک هایی که زیر لنگه قرار گرفته روی ریل آلومینیومی حرکت میکنند.

حالت فولکس واگن

این حالت بسیار شبیه به حالت کشویی می باشد که در این حالت علاوه بر ریل، قطعات دیگری بکار رفته است که باعث حرکت لنگه پنجره هم بصورت افقی ( کشویی) و هم بصورت عمودی (کلنگی) میشود. این نوع بازشو، بسیار شبیه به درب ماشین فولکس واگن باز وبست می شود و به همین دلیل به نام فولکس واگن شناخته می شود.

حالت فرانسوی

پنجره های فرانسوی یکی از محبوب ترین و پر مصرف ترین بازشو ها به حساب می آیند. از این حالت بیشتر در بخش پذیرای منازل استفاده می شود و دلیل آن هم این است که این نوع بازشو به صورت دو طرفه و قادر به باز شدن همزمان دو لنگه می باشد. یکی از مزایای این سیستم این است که کاربر میتواند با بازکردن هردو لنگه پنجره یا درب فضای بازشو بیشتری در اختیار داشته باشد بدون اینکه پروفیلی (مولیون) داخل چهارچوب بکار برود.

حالت کلنگی

این حالت بیشتر برای حمام و دستشویی و … استفاده می شود. پنجره های کلنگی کامل باز نمی شوند و گزینه خوبی برای تهویه هوا هستند. این حالت به صورت زاویه ها 30 تا 60 درجه باز می شوند. در هنگام استفاده از یراق کلنگی ، باید به این نکته توجه شود که ، بازویی مورد استفاده در یراق از نوع مرغوب و مقاوم باشد که بتواند وزن لنگه را به راحتی تحمل نماید. این نوع یراق ، در 2 نوع انگشتی ، و اسپانیولت خور مورد استفاده قرار میگیرد.

حالت آکاردئونی

در این حالت پنجره ها به صورت چند تایی کنار همدیگر قرار دارند و به صورت آکاردئونی حرکت می کنند ولی به صورت لولایی باز و بست می شوند. منظور از حرکت آکاردئونی این است که پنجره ها متحرک هستند و با باز شدن یکی از آن ها پنجره دیگر میتوان جایگزین آن شود.

حالت بازشو از پایین به بالا

پنجره های بازشو از پایین به بالا، روی دو بازویی نصب می شوند. این حالت ، در محیط هایی که محدودیت فضا دارند و یا نیازمند بازشو از پایین به سمت بالا هستند ، مورد استفاده قرار میگیرد.

حالت گیوتینی

در این حالت باز و بست کردن پنجره ها مانند گیوتین می باشد و باز کردن در این حالت از بالا به پایین می باشد.

حالت lift and slide

حالت lift and slide همان حالت کشوی می باشد که ایرادات و مشکلات آن رفع شده. از مزایای استفاده از این حالت میتوان به سهولت بازشدن و حرکت لنگه پنجره و همچنین استفاده در پنجره های ریلی با ابعاد بزرگ اشاره کرد.